A A A K K K
для людей із порушенням зору
Кременецька міська громада
Тернопільська область, Кременецький район

Новини податкової

Дата: 20.01.2020 14:23
Кількість переглядів: 389

НБУ скасував норму про перерахування коштів з рахунків ФОПів після сплати податків

Кременецьке управління ГУ ДПС у Тернопільській області повідомляє, що норму про порядок використання поточних рахунків фізичних-осіб-підприємців та фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, скасовано. Таке рішення прийнято Національним банком України для усунення маніпуляцій і можливих перешкод для діяльності підприємців.

Рішення про скасування норми містить постанова Правління Національного банку України №7 від 15 січня 2020 року “Про внесення зміни до Інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків – резидентів і нерезидентів”. Воно набирає чинності з 17 січня 2020 року.

Діють оновлені довідники податкових пільг

 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2018 року №891 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 р. №1233» (далі – Постанова №891) суб’єкт господарювання, що не сплачує податки та збори у зв’язку з отриманням податкових пільг, веде облік сум таких пільг та відображає інформацію про суми податкових пільг у податковій звітності, що подається контролюючому органу у строки, встановлені Податковим кодексом України. Постанова №891 набрала чинності 01.01.2020.

Інформація про суми податкових пільг у податковій звітності повинна містити такі дані:

- код пільги за кожним видом податкових пільг, найменування пільг згідно з довідником пільг;

- сума податку (збору), не сплаченого до бюджету у зв’язку з отриманням податкової пільги (вивільнені від оподаткування кошти);

- строк користування податковою пільгою у звітному періоді – число, місяць, рік початку та закінчення користування пільгами. У разі коли строк користування податковою пільгою встановлений до початку звітного періоду і продовжується після його закінчення, такий строк збігається з датою початку та закінчення зазначеного періоду;

- сума податкової пільги, що використана за цільовим призначенням, – обсяг пільг за платежами відповідно до довідника пільг у разі цільового використання податкових пільг.

Звертаємо увагу, що на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланням https://tax.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/54005.html оприлюднено довідники пільг, наданих чинним законодавством по сплаті податків, зборів, інших обов’язкових платежів станом на 01.01.2020, а саме:

- Довідник податкових пільг №95/1, що є втратами доходів бюджету;

- Довідник інших податкових пільг №95/2.

У вказаних довідниках надано перелік пільг з податку на прибуток; плати за землю; ПДВ; акцизного податку; податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; місцевих податків та зборів; державного мита, а також початок та кінець дії пільг.

 

Відрядження: скільки можна витрачати з 2020 року без податків

 

Кременецьке управління ГУ ДПС у Тернопільській області звертає увагу суб’єктів господарювання. Так, Законом України від 14 листопада 2019 року №294-IX «Про Державний бюджет України на 2020 рік» (далі – Закон №294) встановлено нові розміри мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму на 2020 рік, які впливають на низку показників з оплати праці та порядок оподаткування доходів.

Так, відповідно до ст. 8 Закону №294 мінімальну заробітну плату встановлено на весь рік в єдиному розмірі, а саме: у місячному розмірі – 4 723 грн, у погодинному – 28,31 грн, а прожитковий мінімум для працездатної особи з 01.01.2020 складає 2 102 грн відповідно до ст. 7 Закону №294.

Ті суб’єкти господарювання, що будуть відряджати працівників у відрядження варто врахувати зміни, оскільки розмір мінімальної заробітної плати впливає розмір добових.

Відтак неоподатковуваний розмір добових у межах України становить з 01.01.2020 472,30 грн на день.

Витрати на відрядження, не підтверджені документально, на харчування та фінансування інших власних потреб фізичної особи (добові витрати), понесені у зв’язку з таким відрядженням у межах території України, не включаються до оподатковуваного доходу, але не більш як 0,1 розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, у розрахунку за кожен календарний день такого відрядження. Отже, у 2020 році добові витрати під час відрядження по Україні не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб та військовим збором, якщо їх розмір не перевищує 472,30 грн на день. Для відряджень за кордон добові витрати в розрахунку за кожен календарний день відрядження залишилися на рівні минулого року та становлять не більш як 80 євро.

Майже 115 мільйонів гривень отримали місцеві бюджети Тернопільщини від власників нерухомості

 

До місцевих скарбниць Тернопільщини впродовж минулого року надійшло 114 млн 753,1 тис. грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Це перевершило очікувані надходження на 21,3 млн грн або на 22,7 відсотка більше. Порівняно з січнем-груднем 2018 року приріст цього податку склав 30,9 млн гривень.

Внесок від юридичних осіб податку на нерухоме майно склав 55 відсотків. Вони перерахували до місцевих скарбниць 68 млн 343 тис. грн цього платежу. Це перевищило надходження аналогічного позаминулорічного періоду на 15,1 млн грн, а очікування – на 14,6 млн гривень.

Фізособи спрямували до бюджетів територіальних громад 46 млн 410,1 тис. грн цього податку. Це на 16,6 відсотка більше, ніж прогнозували. Відтак громади додатково отримали 6,6 млн гривень. Порівняно з 2018 року надходження податку на нерухоме майно зросли на 15,8 млн грн або 51,7 відсотка.

Принагідно нагадуємо, що з січня 2020 року змінився розмір мінімальної заробітної плати. Цьогоріч вона складає 4723 грн на місяць. Відтак змінено розмір місцевих податків і зборів, ставки яких встановлюються рішеннями місцевих органів самоврядування і становлять відсоткову ставку від мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму. Так, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, не може перевищувати 1,5 відсотка мінімальної зарплати за квадратний метр. Отож, у 2020 році максимум 70,85 грн податку сплачуватимуть за квадратний метр нерухомості.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь