Кременецька міська рада
Тернопільська область

Кременецький краєзнавчий музей до річниці народження Євгена Адамцевича - автора "Запорозського маршу" запрошує відвідати експозицію!

 

Адамцевич Євген Олександрович – один із носіїв кобзарського мистецтва, яким пишається вся українська музична культура, віртуозний виконавець українських народних пісень. Діяльність його є світлою сторінкою в історії українського традиційного, й водночас, оновленого кобзарства.

      Автор «Запорозського маршу».  Крім того, саме Євген Адамцевич уперше його виконав на публіці — широкому загалу марш став відомий 1969 року завдяки виступу сліпого бандуриста. Згодом для оркестру марш аранжував заступник диригента Державного оркестру народних інструментів Віктор Гуцал. Після здобуття Україною Незалежності, твір став символом нашої держави.

     В 1960-х роках з групою кобзарів виступав з концертами в Тернопільській області, зокрема і в наших краях. Тоді ж більше року проживав у с.Великі Бережці,що на Кременеччині, в своєї доньки Лариси Зібаревої.

    В Кременецькому краєзнавчому музеї експонуються особисті речі Євгена Адамцевича, люб’язно передані донькою кобзаря. Серед них кобза, з якою митець мандрував теренами України.

« повернутися до списку новин